· Pracownicy
· Statut szkoły

Wojewódzkie Zawody Szachowe
Wysłano dnia 22-05-2012 o godz. 22:01:53 przez sp2golcowa

Na wojewódzkie zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach indywidualnych po etapie powiatowym została zakwalifikowana duża grupa uczniów z Golcowej, w tym z SP nr 2 wywalczyło awans 3 uczniów:
Aneta Wacek z kl. II
Gabriela Ciuł z kl. VI
Marcin Szmyd z kl. V
Jako debiutantka może cieszyć się z udanego startu Aneta Wacek, która w kategorii klas I-III w grupie dziewcząt zajęła bardzo dobre,zajęła 24 miejsce (na 46 uczestniczek) zdobywając 4 pkt. W kategorii klas IV-VI dziewcząt Gabriela Ciuł zdobyła 4 pkt i zajęła 33 miejsce na 50 startujących zawodniczek W grupie chłopców Marcin Szmyd z kl V zajął 63 miejsce z 3 pkt na 75 startujących.

Pierwszy raz w zawodach tak wysokiej rangi brała udział Anetka Wacek, która z początku, prawdopodobnie z powodu dużej tremy, w ogóle nie chciała brać udziału w turnieju. Ale kiedy strach minął i zaczęły się gry turniejowe, nasza uczennica pokazała, że potrafi sobie nieźle radzić na szachownicy i po 3 rundach miała już 2 zwycięstwa na koncie. Zawody ukończyła z dorobkiem 4 pkt po 3 wygranych partiach i 2 zremisowanych.
W grupach starszych chłopców i dziewcząt nie było niespodzianek. Nasi uczniowie zagrali na miarę swoich możliwości. Partie były rozgrywane w tempie 10 minut na zawodnika. W takim krótkim czasie gry, w pośpiechu, a trochę z braku pewności siebie, nasi uczniowie przegrali partie w których zdobywali przewagę, a z braku czasu do namysłu przegrali w wyniku błędów. Wygrywali faworyci, uczniowie trenujący w klubach szachowych.
W tym roku w finale zawodów szachowych IMS startowało znacznie więcej zawodników niż w latach ubiegłych. Świadczy to o coraz większej popularności sportu szachowego w szkołach oraz o dużym zainteresowaniu szachami w klasach I – III. Daje się zauważyć również coraz większe wyrównanie poziomu gry startujących w zawodach szachistów, co widać po wynikach. Np. na 50 startujących szachistów tylko 8 zdobywa mniej niż 30% pkt możliwych do zdobycia. Świadczy to o wyrównanym, coraz wyższym poziomie wiedzy szachowej. Dla nas jest to wniosek, że aby mieć wyniki znaczące na poziomie wojewódzkim, należy podtrzymywać szkolenie szachowe najmłodszych uczniów i motywować starszych aby nie rezygnowali z systematycznego treningu przez cały rok.

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.

All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2007 by me.