· Pracownicy
· Statut szkoły

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach
Wysłano dnia 24-10-2008 o godz. 19:49:42 przez sp2golcowa

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W tym roku do etapu powiatowego zgłosiło się 6 drużyn z 6 szkół podstawowych z powiatu brzozowskiego. Oprócz gospodarzy czyli nas w turnieju walczyły drużyny szkolne ze Starej Wsi, Brzozowa, Nozdrzca, Przysietnicy oraz po raz pierwszy drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Golcowej.

. Zanim zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania pan Marek Szerszeń wręczył pani dyrektor Barbarze Janusz puchar od PSZS w Brzozowie za pomoc w organizacji zawodów sportowych i wzajemną współpracę. Było to bardzo miłe zaskoczenie.
Pan Marek Szerszeń wręcza pani dyrektor Barbarze Janusz pamiątkowy puchar za pomoc w organizacji zawodów sportowych i wzajemną współpracę
W naszej drużynie zagrali:
1. Artur Pilch kl V
2. Paweł Szmyd kl IV
3. Patryk Wyskiel kl V
4. Gabrysia Ciuł kl III
Nasza drużyna wystąpiła w tym roku w odmłodzonym składzie. Grający na 1 i 2 szachownicy Artur i Paweł są zawodnikami z dużym stażem startowym, bowiem obydwaj od 2 klasy startują i reprezentują szkołę w różnych turniejach drużynowych i indywidualnych. Natomiast w tym roku zadebiutowali Patryk oraz Gabrysia, którzy weszli na miejsce zawodniczek, które w ubiegłym roku ukończyły szkołę.
Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. W pięciu rundach nasza drużyna grając ze zmiennym szczęściem wygrała 3 pojedynki a przegrała z drużyną z Brzozowa i z SP1 z Golcowej. Ten sąsiedzki pojedynek dostarczył dużo emocji ponieważ to nasza drużyna była faworytem w tym turnieju, a los sprawił, że uległa debiutującym w tych zawodach sąsiadom, którzy w ten sposób zdobyli premiowane awansem do dalszych rozgrywek 2 miejsce. Poza konkurencją była, jak co roku, drużyna z Brzozowa, w której składzie są zawodnicy klubu szachowego startujący w turniejach rangi mistrzostw Polski.
Wyniki turnieju:
1. SP Brzozów
2. SP1 Golcowa
3. SP2 Golcowa
4. SP Nozdrzec
5. SP Stara Wieś
Do etapu rejonowego awansowały drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsce.
Gospodarzem zawodów rejonowych będzie SP1 w Golcowej.